خدمات تخصصی آرتاسیل

 • پانزده سال سابقه حرفه ای در زمینه تولید و فرآوری محصولات نانوتکنولوژی ساختمانی
 • استفاده از فناوری های روز دنیا در تولید نسل جدید متریال های ضدآب سازی ساختمانی
 • پیشرو در جایگزینی مواد نوین ساختمانی با متریال های قدیمی 
 • افزایش کیفیت و بالابردن عمر مفید ساختمان 
header.jpg

فتوکاتالیست، آنتی استاتیک

پوشش هاي آبگريز براي جلوگيري از نفوذ آب به درون سطوح بسيار مناسب مي باشند ولي در مواردي که مصالح داراي سطوحي صيقلي هستند به خودي خود قدرت آبگريزي خواهند داشت. مثل سطح صيقلي سنگ هاي تراورتن، گرانيت و نيز شيشه ها که اصلاً خلل و فرجي براي نفوذ آب ندارند از اين رو پوشش هاي آبدوست با تکنولوژي پيشرفته خود مي توانند گزينه اي ديگر براي حفظ تميزي و زيبايي نماي ساختمان ها باشند.


محلول های خود تمیز کننده نانو علاوه بر ایجاد خواص آنتی استاتیـــک که  موجب دور نمودن گرد و غبار از سطوح می شوند می توانند با توجه به خاصیت فتوکاتالیستی خود با جذب آب و نیز با استفاده از نور خورشید ( اشعه ی UV ) سطح را از هر گونه آلـودگی پاک کنند که از آن با عنوان خود تمیز شوندگی یاد می شود. همانطور که در شکل بالا مشاهده می فرمایید اشعه ی UV موجود در نور خورشید آلودگی های روی سطح (مواد ارگانیک) را تجزیه می نماید و آنها را به آب و دی اکسید کربن تبدیل می کند ، این فرایند به صورت برعکس در گیاهان انجام می شود یعنی آب و دی اکسید کربن با استفاده از نور خورشید تولید مواد ارگانیک برای گیاهان می نمایند.

همانطور که بيان شد اين پوشش هاي خود تميز شونده با استفاده از اشعه UV  نور خورشيد به تجزيه آلودگي ها از روي سطح مي پردازند و سپس در هر بارندگي از خصوصيت آبدوستي خود استفاده مي نمايند و با ايجاد لايه اي از آب کثيفي و آلودگي هاي روي سطح را مي شويند؛ گويي هر چند وقت يک بار نماي ساختمان شما نظافت شده است.  بنابراين از اين پوشش ها براي هرگونه از مصالح ( اعم از سنگ، آجر، سيمان، بتن و شيشه ) که در معرض دو عامل  نور خورشيد و باران باشند مي توان استفاده نمود. تفاوت سطوح نما هاي پوشش داده شده با محلول هاي خود تميز شونده آبدوست با سطوح نماهايي که بدون پاشش اين نوع محلول ها اجرا شده اند يا بصورت معمولي شسته شده اند؛ بعد از گذشت سه ماه کاملاً مشخص مي شود.

فرايند خود تميز شوندگي : 
تمامي مراحل زير به صورت خودکار توسط پوشش هاي خود تميز شونده انجام مي شود.

مرحله اول: اکسيد تيتانيوم موجود در پوشش خود تميز شونده نانو  با تابش اشعه فرابنفش خورشيد با آلودگي هاي روي سطح شروع به انجام واکنش مي کند و از اين طريق آلودگي هاي موجود را  تجزيه مي کند. اين عمل موجب جدا شدن اين آلودگي ها از روي سطح مي شود.

مرحله دوم: سطح پوشش داده شده، از خاصيت آب دوستي برخوردار است. بنابراين آب بر روي اين سطوح به شکل قطره در نمي آيد بلکه يک لايه نازک از آب تمام سطح را مي پوشاند.

مرحله سوم: لايه آلودگي که بر اثر خاصيت فتوکاتاليستي پوشش نانو از سطح جدا شده بود اکنون لايه نازک آب زير آن نفوذ مي کند و تمام آلودگي ها را از روي سطح مي شويد.

 در شکل بالا قسمتي از نماي يک ساختمان به صورت نمونه براي پوشش دهي با محلول خودتميز شونده نانو انتخاب شده است .

کل نمونه به صورت يک دست با جت واش شست و شو شد و سپس با محلول خود تميز شونده نانو نيمي از محيط نمونه (سمت چپ تصوير) پوشش داده شده است.
بعد از گذشت 3 ماه ، مشاهده مي کنید محيط نمونه پوشش داده شده کاملا تميز و عاري از هرگونه آلودگي مي باشد در حالي که بخش سمت راست محيط نمونه (بعد از تميز شدن) که با محلول نانو پوشش داده نشد ؛ آلودگي هاي محيط را جذب خود کرده است.

تذکر :
اين پوشش ها در مواردي استفاده مي شوند که محل پوشش داده شده در معرض تابش نور خورشيد ( نيازمند به اشعه ي UV ) و بارش باران باشد.

مزايا :
حذف آلاينده هاي سرطان زا  از  محيط سکونت يا کار
عدم نياز به شستشوي دوره اي نما
خود تميز شوندگي نما در هر بارندگي
عدم جذب آلودگي ها در عمق سنگ ( اصطلاحاً نما يا مصالح چرک نمي شود)
اجراي اين پوشش ها هيچ تغيير رنگي ايجاد نمي کند و کاملا شفاف هستند
 خروج آب داخلي مصالح و جلوگيري از تخريب داخلي آنها
جلوگيري از رشد جلبک، قارچ و کپک بر روي سنگ نما در مناطق مرطوب

باکس محصولات

آبگریزکننده نفوذی (محافظ نما)

آرتاسیل 11001 بر پایه متيل سيليکُنات پتاسيم بوده که براي ايجاد خاصیت آب گریزی سطوح مختلف ساختمانی که دارای جذب آب هستند و تمایل زیادی به جذب آب دارند طراحی و ساخته شده است.

پس از اجرای محلول رقیق شده بر روی سطح ، پوشش ضدآب کننده با سرعتی بسیار بالا نفوذ کرده و پس از تبخیر آب ، مواد نانو استفاده شده در فرمولاسیون با دی اکسید کربن موجود در هوا واکنش داده و سطح مورد نظر بدون تغییر رنگ آبگریز می شود.

ویژگی های آرتاسیل 11001

 • آبگریز نمودن سطوح بتنی ، گچی ، آجری ، سنگ های طبیعی و مصنوعی جاذب آب ، ایرانیت ، سفال،موزائیک و چوب خشک خام.
 • بدلیل آب گریز نمودن سطح باعث افزایش مقاومت در برابر یخ زدگی سطح شده و در نتیجه باعث بالا رفتن عمر سطح سازه میگردد.
 • خاصیت دفع آب آن در واکنش با دي اکسيد کربن موجود در هوا افزایش می یابد.
 • مقاوم در برابر تغییرات دمائی متناوب.
 • نفوذ به عمق سطح سازه با امکان تنفس و عدم تغییر رنگ در سطح و بدون ایجاد فیلم.
 • ضد قارچ و کپک و درنتیجه تمیز بودن همیشه سطح سازه بخصوص در مناطق دارای رطوبت بالا.
 • مقاوم در برابر دمای40- و 350+ درجه سانتیگراد.
 • دارای خاصیت خود تمیزشوندگی .
 • بدلیل آبگریز نمودن سطح سازه و جلوگیری از نفوذ آب به داخل سطح ، از شوره زدگی جلوگیری می نماید.
 • مقاوم در برابر نور خورشید.
 • قابلیت ترکیب با آب به نسبت یک واحد آرتاسیل 11001 با شانزده تا نوزده برابر آب.
 • جلوگیری از حرکت موئینگی آب بر روی سطوح مصالح ساختمانی .

 

شرایط نگهداری :

در ظروف در بسته ، در محل سرپوشیده و خشک در دمای 5-35 Co  نگهداری گردد.(با توجه به شرایط نگهداری ذکر شده ، بمدت یکسال می توان از آن استفاده کرد).

 

آبگریز کننده نفوذی (محافظ نما)

آرتاسیل 30001 یک ماده غیر سمی ، بدون مزه و بدون بو می باشدکه بوسیله تکنولوژی نانو طراحی و سنتز شده است. آرتاسیل 30001 از باندهای ملکولی فعال Si-H تشکیل شده است که در نتیجه آن این ماده قابلیت واکنش شدید با گروه های هیدروکسیل و ضد آب سازی سازه ها را دارا می باشد.

جزئیات محصول

رزین جلا دهنده پایه آب

آرتاسیل 7001 به عنوان یک پوشش نهایی پایه آب جهت انواع سنگ ، آجر ، سفال ، کاهگل ، کنتکس ،سطوح بتنی و گچی مورد استفاده قرار می گیرد. 

این پوشش جلا دهنده، علاوه بر ضد آب نمودن سطح سنگ ، به دلیل نفوذ پذیری بالا در سطح سنگ ، باعث پر نمودن منافذ و حفره ها و سخت نمودن سطح سست سنگ نیز می گردد.

جزئیات محصول

رزین جلادهنده ،براق کننده و محافظ نما

آرتاسیل 1-7002 بعنوان یک پوشش نهایی جهت سنگ های آنتیک ومصنوعی ، سطوح بتنی ، آجری وسفال مورد استفاده قرار می گیرد .

این پوشش جلا دهنده، علاوه بر ضد آب نمودن سطح سازه ، بدلیل براقیت عالی و چسبندگی خوب به سطح ، در برابر زردگرائی ، جرم پذیری و رطوبت زیاد دارای مقاومت بسیار بالائی می باشد.

جزئیات محصول